הקמת סטארטאפ – שלב הרעיון

יזמים בתחילת הדרך לא תמיד מרגישים בטוחים לצאת לדרך ולהקים את מיזם המבוסס על רעיונם. משפחה, ילדים, משכנתא. כוחות החיים לא תמיד מאפשרים לנו להגשים את מה שבוער בנו בדיוק בתזמון שהיינו רוצים.

יזמים זה עם. עם חיידק בוער. זה בפנים, רועש ולא נח. הם קשובים לצורך, יצירתיים ואוהבים, מאוד אוהבים, לחשוב ולעלות רעיונות. הרבה מהיזמים עוד כילדים כבר פעלו כיזמים.

ירון מוראדי, איתו ישבנו לשוחח על יזמות, שיתף אותנו למשל שכילד בן 7 זיהה את אוסף השטרות העתיקים של אביו וניסה לשכנע את אביו לסחור בכך. "לא בטוח שחוויתי הצלחה בעניין הזה", אומר ירון. אבל החיידק לא נח ויחד עם בן דודי החלטנו למכור בולים. דחפתי קדימה, והקמנו שולחן בכניסת הבית הפרטי של סבתא וסבא ז"ל והצענו בולים למכירה. זה היה רגע שבגיל 7 הרגשתי שאפשר לשכנע אנשים במוצר והם מוכנים לשלם עליו.  בגיל 13 ביקשתי מהוריי לקנות לי מחשב. לפני כמה עשרות שנים מחשב כמובן לא היה בכל בית. אבל הייתה סיבה טובה כמתנת בר מצווה. זה היה מהלך נכון של הורי שאני קושר אותו עד היום לזכותם כתרומה להתפתחות ותחום העיסוק שלי. אפל היה המחשב הראשון שלי. התחלתי לתכנת. הרעיון לפיתוח תוכנות והוצאתם לפועל היה סיפוק מאין כמוהו. בין כדורגל, לטניס שולחן, נמצאתי המון שעות מול המחשב עוסק בפיתוח. אני כמעט לא זוכר את עצמי מבלי רעיונות למוצרים חלקם בהחלט יצאו לפועל וחלקם לא."

אתם וודאי מכירים את הסיטואציה הבאה. יושבים לארוחת שישי, והאחיין הצעיר פותח בהתלהבות ומספר על רעיון שיש לו לסטארטאפ ושואל את דעתכם. תיקנו?

לדעתו של ירון מוראדי "לאף אחד אין מונופול על הרעיונות שלכם. היזמים שמאמינים בעצמם וברעיון שלהם יעשו הכל כדי להוציא אותו אל הפועל. אין תירוצים. חשיבה על הרעיון ובדיקתו זה שלב נכון. אתן לכם עצה קטנה, חפשו את דעתם של אלו שלא נמצאים במעגל הקרבה שלכם. בהרבה מאוד מקרים חברים ומשפחה ידאגו יותר לשמור עליכם, שלא תיקחו סיכון. אל תישכחו, לא כולם יזמים ולא לכולם יש את היכולת להסתכל איך פורצים דרך. לכן חברים ומשפחה לא תמיד יהיו מספיק כנים עמכם. בשלבים הראשונים של כל חברה, פידבק מהשוק יכול לעזור לכם לקבל החלטה האם לצאת לדרך או לעצור. והדבר היותר חשוב, רעיון הוא השלב הראשון וברוב המקרים לא מספיק. התמקדו בביצוע והוצאת הרעיון אל הפועל, התאמתו לשוק, בניית המודל העסקי, אסטרטגיה שיווקית. הפאזל כולו הוא הרעיון בעיניי".

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למי כדאי לקחת הלוואת בלון?

הלוואת בלון היא צורת מימון המאפשרת ללווה לבצע תשלומים חודשיים לפרק זמן מוגדר, בדרך כלל שלוש עד חמש שנים. התשלום הסופי מגיע במלואו וכולל את

קרא עוד »

קומפקטוס, פתרונות האיחסון שלכם 

קומפקטוס זו חברה המתמחה במתן פתרונות איחסון ייחודיים. כדי להתנהל ביעילות במקום העבודה, במשרד ובכל מקום אחר, קומפקטוס היא הפתרון בטוב ביותר. בסופו של דבר,

קרא עוד »