איך מקימים מטבע דיגיטלי

איך מקימים מטבע דיגיטלי

מטבעות דיגיטליים כשמם, הינם מטבעות בלי נוכחות פיזית בעולם ובנוסף לרוב אינם בבעלותם של גופים כמו בנקים או מדינות. המטבעות הדיגיטליים שונים אחד מהשני בגורמים רבים אך בגדול הינם מאפשרים העברה מהירה של כסף לכל מקום בעולם ולעיתים גם העברה חסויה של מטבעות. הערכים של המטבעות הדיגיטליים נקבעים לפי היצע וביקוש. המטבע הנפוץ ביותר בשימוש כיום שבעלי עסקים קונבנציונליים רבים מכבדים אותו בתור אמצעי תשלום הינו הביטקוין https://blog.bitsofgold.co.il/bitcoin-btc. אז איך מטבעות דיגיטליים נוצרים וכיצד ניתן להקים מטבע דיגיטלי בעצמכם.

כיצד מקימים מטבע דיגיטלי?

היום ישנן מערכות ממוחשבות שבאמצעות ביקור באתר שלהן והעברת תשלום הנחשב לסמלי, נוכל להקים מטבע דיגיטלי משלנו בזמן קצר ומבלי ידע טכנולוגי מורכב. למעשה, כל שנדרש על מנת להקים מטבע דיגיטלי באמצעות שימוש במערכות אלו הינו לבחור לו שם, לבחור מערכת הצפנה ובאיזה אופן יספר המטבע ומהי ההגבלה הכמותית של המטבעות שייוצרו לאורך הזמן. שימוש במערכת כזאת אמנם מאפשר לנו להקים מטבע דיגיטלי מבלי השקעה גדולה אך אין הדבר מבטיח לנו שהמטבע יקבל ערך ממשי.

מה משפיע על ערכם של המטבעות

כאמור, ערך מטבע דיגיטלי נקבע על פי היצע וביקוש. הביטקוין לדוגמא, המטבע הפופולארי ביותר הינו המטבע הראשון שפרץ לתודעה של האנשים ומשום שהביטקוין יכול לשמש כאמצעי תשלום בעסקים רבים (קראו באתר Bits of Gold בהרחבה) יש לו יתרון גדול על פני המתחרים. המטבעות המצליחים שמתחרים בביטקוין לעומת זאת, לרוב מציעים חידוש טכנולוגי כלשהו כמו העברת כספים מהירה יותר, העברת כספים מוצפנת יותר ואפילו עמלות נמוכות על ביצוע עסקאות.

איך מקימים מטבע שיוכל להתחרות בשוק המטבעות הדיגיטליים

כאמור, כדי שהמטבע הדיגיטלי שלכם יפרוץ הוא צריך שיווק ברמה מאוד גבוהה על מנת להכניס אותו כאמצעי תשלום או חידוש טכנולוגי על פני המטבעות האחרים שימשוך את הקהל להשקיע ולהחזיק בו. לצורך כך המערכות המאפשרות לייצר מטבע דיגיטלי באפס מאמץ לא אינן באמת רלוונטיות ונדרש צוות פיתוח ורעיון מקורי. להקים מטבע דיגיטלי חדש נחשב לסטרטאפ של ממש ודורש תכנון והשקעה של כסף וזמן כמו כל עסק.

> הכירו את חברת הביטקוין Bits of Gold

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: