הפיכת אתר לאפליקציה – מה חשוב לדעת

הפיכת אתר לאפליקציה (המכונה גם "יישום" של אתר אינטרנט) יכולה להתבצע באמצעות מספר שיטות. להלן מדריך פשוט שיעזור לך להתחיל את הנושא של הפיכת אתר לאפליקציה:

1. אפליקציות אינטרנט פרוגרסיביות (PWA):

אפליקציות אינטרנט פרוגרסיביות הן יישומי אינטרנט הנטענים כמו אתרים רגילים אך יכולים להציע למשתמש פונקציונליות כגון עבודה במצב לא מקוון, הודעות דחיפה וגישה לחומרה למכשיר. להלן השלבים:

א. הפוך את האתר שלך למגיב לנייד: PWAs צריכים להיות רספונסיביים, כלומר הם חייבים להתאים לגודל המסך של כל מכשיר.

ב. צור מניפסט של אפליקציית אינטרנט: המניפסט הוא קובץ JSON פשוט שמספר למכשיר של המשתמש על האפליקציה וכיצד היא צריכה להתנהג כשהיא מותקנת במכשיר של המשתמש.

ג. הטמעת Service Worker: Service Workers הם סקריפטים שהדפדפן שלך מריץ ברקע, בנפרד מדף אינטרנט, והם חיוניים לתכונות שצריכות חיבור רשת כדי לעבוד, כמו הודעות דחיפה ותמיכה במצב לא מקוון.

ד. HTTPS: כדי להגן על אבטחת המשתמשים שלך, עובדי שירות פועלים רק על חיבורי HTTPS. ודא שהאתר שלך מוגש באמצעות HTTPS.

2. אפליקציות היברידיות:

יישומים היברידיים הם יישומי אינטרנט (או דפי אינטרנט) בדפדפן המקורי, כגון UIWebView ב-iOS ו-WebView באנדרואיד (לא Safari או Chrome). כלים כמו Apache Cordova או React Native יכולים לעטוף את האתר שלך במיכל מקורי שניתן להפיץ ב-App Store או ב-Play Store.

א. בחר מסגרת: בחר מסגרת פיתוח ניידת היברידית כמו Apache Cordova, React Native או Flutter.

ב. בנה את האפליקציה: השתמש בכלים של המסגרת שנבחרה כדי לכלול את האתר שלך באפליקציה לנייד. זה יכלול יצירת WebView מקורי והצגת תוכן האתר שלך בתוכו.

ג. בדוק את האפליקציה: בדוק ביסודיות את האפליקציה בגדלים מרובים של מכשירים ומערכות הפעלה, תיקון כל באג או בעיות שמתעוררות.

ד. פרסם את האפליקציה: פעל לפי ההנחיות הספציפיות לפרסום האפליקציה שלך בחנות Google Play, Apple App Store או פלטפורמה אחרת.

3. השתמש בכלי המרה מקוון:

ישנם גם כלים ופלטפורמות מקוונות שיכולים לעזור להמיר את האתר שלך לאפליקציה לנייד בכמה קליקים בלבד. דוגמאות כוללות GoNative, WebViewGold או אתר 2 APK Builder.

זכור לכלול תכונות נחוצות של אפליקציה לנייד כמו הודעות דחיפה, מצב לא מקוון וניווט קל. אלו הם מרכיבי מפתח שיכולים לשפר את חווית המשתמש ולהפוך את האפליקציה שלך למושכת יותר.

זכור שלמרות שהמרת אתר לאפליקציה יכולה להיות דרך מצוינת להגביר את הנגישות והמעורבות, חשוב לקחת בחשבון את העלויות והיתרונות. ודא תמיד שהפלטפורמה החדשה עונה ביעילות על הצרכים של המשתמשים שלך.

כמו כן, שים לב, תצטרך לציית להנחיות ולכללים הספציפיים של כל פלטפורמה בעת שליחת האפליקציה שלך לחנות Google Play, Apple App Store או פלטפורמות דומות אחרות, כפי שעושים אצל קדימה פלוס. אם לא תעשה זאת, האפליקציה שלך תידחה במהלך תהליך הבדיקה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מדוע אמן חושים הוא חובה להופעה שלך
בזירה השוקקת של שואו ביזנס עולה לא פעם השאלה: האם יש צורך לשלב אמן חושים בצוות ההפקה שלכם? התשובה,...
קרא עוד »
ינו 12, 2024
תשתית אינטרנט מומלצת? תלוי איפה אתם גרים
בימינו כמעט כל בית בישראל משתמש באינטרנט ביתי שמטרתו תהיה לספק לנו אינטרנט ברמת קליטה טובה לכל...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021
מה שכדאי לבדוק לפני שפונים לחברה לבניית אתרים
בניית אתר וורדפרס לבית עסק היא תהליך מורכב ופרויקט עבור בעל העסק, בעל העסק אשר מכוון לנוכחות דיגיטלית...
קרא עוד »
אוג 07, 2020