ארונות אחסון לכימיקלים לסביבת עבודה בטוחה יותר

ארונות אחסון לכימיקלים

לא רבים מודעים לכך שמאחורי הקלעים פועלות מעבדות רבות העומלות על מחקרים שמטרתם לשפר את איכות חיינו. בסביבות עבודה כאלו, בהן נעשה שימוש בכימיקלים וחומרים מסוכנים אחרים, חשוב להקפיד לאחסן את החומרים הללו היטב ולא רק לצורך ארגון וסדר, אלא בטיחות של ממש.

בסביבות עבודה שבהן משתמשים בכימיקלים, אחסון החומרים הללו אינו רק עניין של ארגון אלא גם של בטיחות.

עמידה בתקנות ובסטנדרטים של בטיחות

כפי שוודאי ניחשתם, לא מדובר בארונות רגילים. ארונות לאחסון כימיקלים חייבים להיות בעלי תכונות ייחודיות שיאפשרו להם לבצע את עבודתם נאמנה:

  • עמידות בפני אש – ארונות אחסון כימיים עשויים לרוב חומרים חזקים כמו פלדה, אשר להם עמידות גבוהה מפני אש. הם מגיעים לעתים קרובות עם דופן כפולה וחלל אוויר מבודד ביניהם, המספק הגנה נוספת מפני חום ושריפות.
  • מניעת דליפות – הדבר האחרון שנרצה, הוא דליפה של החומרים המסוכנים המאוחסנים בארון הכימי. אל דאגה, הארונות הללו מורכבים כך ששום טיפה לא תברח החוצה.
  • צמצום לחות וקורוזיה – ישנם מחקרים אשר לחות עלולה להשפיע על התוצאות שלהם. כך, הארונות הכימיים מצמצמים את ההשפעה של הלחות והקורוזיה ומבטיחים בטיחות, ביטחון ובעיקר ראש שקט.

כיצד לבחור את ארון הבטיחות המדויק לצרכי המעבדה?

ארון כימי הוא אזור אחסון בעל תכונות המייחדות אותו מארונות רגילים. בשל תפקידו לאחסן, יש חשיבות רבה למידות שלו. כדי לבחור את הארון המדויק, חשוב לוודא עם אנשי המעבדה שהארון מספק את צרכיהם באופן הנכון ביותר. טרם הרכישה חשוב למדוד היטב את האזור במעבדה בה יוצב הארון ולוודא שהוא משתלב היטב במקום.

זכרו כי קיימת אפשרות לרכוש ארון אחסון עם מערכת פילטרים המאפשרת נידוף לפנים הארון, מבלי לחבר אותו אל מערכת נידוף חיצונית. כאמור, וודאו שזה אכן צורך קיים בהתאם לתחומים בהם עוסקת המעבדה.

זקוקים להכוונה נוספת?

https://www.statitech.co.il/ היא חברה בעלת וותק וניסיון של שנים רבות בתחום ריהוט המעבדה, הפועלת בשיתוף פעולה עם היצרנים המובילים בעולם. כך, בכל רכישה מובטחת לכם איכות ברמה הגבוהה ביותר, והתאמה מושלמת לצרכי המחקר וסביבת העבודה. יועצי החברה ישמחו לעמוד לשירותכם ולהכווין אתכם אל הבחירה המדויקת, הנכונה והבטיחותית ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה סרטוני אנימציה אפקטיביים הרבה יותר מוידאו
כל חברה צריכה לחשוב על המסר שהיא מעבירה ללקוחות שלה. כיום המסר הזה משפיע במידה עצומה על הלקוחות והוא...
קרא עוד »
דצמ 06, 2018
מהו Firewall ואיך מתפעלים אותו?
מי שמשתמש במחשב על בסיס יום יומי/ שבועי ואפילו רק מידי פעם - בוודאי ראה לא מעט את המילה Firewall מופיעה על...
קרא עוד »
נוב 01, 2021
בניית אתרים – המדריך המלא
ההי-טק הישראלי נמצא בתנופה בשנים האחרונות והוא מושך אליו צעירות וצעירים (אבל לא רק) מכל סוג של...
קרא עוד »
ינו 10, 2022