כונן קשיח חיצוני

איך להציל כונן קשיח חיצוני ולהוציא חומר

בשנים האחרונות כוננים קשיחים נצפים כנכס אדיר עבור הצרכנים, העסקים, וחברות במשק. מהנתונים שעולים, כמות הסכנות שעורבות על הכוננים הקשיחים הם מהגדולים ביותר – תוכנות שעושות נזק, וירוסים ונוזקות שפוגעים ברמת התוכנה והחומרה, והיד עוד נטויה. הלך לכם הכונן הקשיח החיצוני? הנה כמה דרכים להציל אותו.

בודקים היכן נמצאת הבעיה

הלך לכם המידע בכונן הקשיח? ובכן, יש סיבה מאוד הגיונית. למעשה, ישנם סיבות רבות – מחקנו קובץ בטעות, המחיצה נשברה וחידשנו אותה ללא ידיעה, כשלים בחומרה, הכונן לא עולה בכלל במחשב, ועוד סיבות נפוצות. הדרך הראשונה היא לבדוק מה קרה עם הכונן הקשיח ואיך הוא הגיע למצב כזה. הדבר הראשון שנצטרך לעשות הוא לסקור את השטח, רק לאחריו נוכל להגיע עם פתרון פרקטי.

מבינים את חומרת המצב ופועלים בהתאם

אז לאחר שסקרנו את המגרש, כעת, נצטרך להבין את חומרת המצב. הדבר הראשון שנצטרך לעשות הוא להבין האם יש ביכולותינו גישה לדיסק הקשיח או לא. במצבים מסוימים הדיסק הקשיח לא יעלה כלל במחשב, והמצב יהיה אבוד מראש. במצבים שכן יש לנו גישה עליו, נוכל לשחזר את הקבצים באמצעות שלל תוכנות שחזור קבצים מדיסק קשיח חיצוני, כמו: Easeus, Minitool, ותוכנות נוספות בעלות סיכויי שחזור גבוהה מן הרגיל.

גם אם מחקנו בטעות קבצים, גם אם חידשנו את המחיצות, תוכנות אלה יוכלו למצוא את הגשר לקבצים האבודים שלכם. תנו תקווה, תהיו חיוביים, ובצעו את הבדיקות שלכם בצורה יסודית. במצבים מסוימים כאשר הארד דיסק לא עולה בכלל, ייתכן שהדיסק או חלק שאחראי על המידע נפגם. במקרה זה, יש לפנות בדחיפות לחברה אשר מתמחה בשחזור קבצים לכוננים חיצוניים.

איך מצילים כונן קשיח

עד כה עסקנו בחלק של הצלת המידע בכונן הקשיח. כעת, איך מצילים את הכונן עצמו? הכל תלוי בבעיה. יש מצבים שהכונן קורס ואין דרכים עבור שחזור דיסקים קשיחים במצבים אלו, ויש מצבים שניתן לתקן אותו. במקרים שהדיסק הקשיח לא יכול לקרוא או לכתוב, הברירה היחידה היא לזרוק אותו. לעומת זאת, במקרים שהוא עולה וניתן לעשות איתו שימוש, ניתן להציל אותו בכך שנאתר סקטורים פגומים ונתקן אותם. כמו כן, ניתן להציל כוננים קשיחים ברמת המתח והחומרה שלהם רק במעבדה בעלת הציוד והטכנולוגיה המתאימה. אם ניסיתם כל תוכנה אפשרית, כל פעולה מסוימת, ועדיין הכונן לא מגיב, ייתכן שהוא הלך. כך או כך, קביעת ההחלטות והבדיקות הרציניות צריכות להתבצע רק ע"י טכנאי מוסמך.

מעוניינים להציל כונן קשיח? או את המידע בתוכו? אל תהססו לפנות לחברת טיק טק.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

seo קידום אתרים

seo קידום אתרים

היום כמעט כולם כבר מכירים את המונח- SEO, מאחר ומדובר על אחד הנושאים החמים ביותר בשוק. קידום אתרים הפך למיינסטרים, ברגע שרוב החברות ורוב בעלי

קרא עוד »
דיו למדפסת Brother

דיו למדפסת Brother

יש לכם מדפסת של חברת Brother ונגמר לכם הדיו? מעוניינים לרכוש דיו למדפסת Brother במחיר אטרקטיבי? מחפשים מקום לקנות בו דיו איכותי של Brother? אנחנו

קרא עוד »