רכישת לידים

ליד הוא אדם שהשאיר פרטים באתר או טופס הרשמה כלשהו של העסק כדי להראות התעניינות במוצר או בשירות מסוים. בדרך כלל הוא ישאיר פרטים על מנת שנציג החברה יחזור אליו. ככל הנראה כדי לספק לו מענה לשאלות המטרידות אותו לפני רכישה או כדי לקבל פרטים מלאים יותר אודות המוצר או השירות אותו הוא מתכוון לרכוש. כך למשל אדם הנכנס לאתר של חברה המספקת הלוואות או תיווך להלוואות והוא משאיר פרטים באתר כדי להתעניין בהלוואה. בשלב הזה הוא הופך להיות ליד. כאשר מדובר באתר של חברת הקצה, נציג החברה יחזור אל אותו ליד ויציע לו משירותי החברה לאחר שיאפיין אתו את צרכיו. במידה ומדובר באתר מתווך הליד יתווסף בדרך כלל למאגר נתונים של חברת לידים לבעלי עסקים רלוונטיים (בדוגמה שלנו לחברות אשראי, בנקים או בתי הלוואות המורשים להעניק שירותי הלוואות). 

כיצד רכישת לידים תעזור לנו?

בעלי עסקים רבים משקיעים כסף, זמן ומשאבים בשיווק ופרסום ובהכנת התשתיות שלהם על מנת שיקלטו לידים להם יוכלו למכור את המוצרים/השירותים שלהם. עבודה זו עשויה לעלות לבעל העסק הרבה מאוד כסף ואם לא מתבצעת כראוי הוא אף עשוי שלא לקבל לידים או לידים מוקדים לשירות שהוא מספק. משום כך לעתים האופציה של רכישת לידים תהיה האופציה האידיאלית לבעל העסק. כל שצריך הוא להשקיע סכום מסוים עבור כל ליד רלוונטי והחברה המשווקת את השירות תדאג לנתב אליכם לידים חמים ורלוונטיים שהיא משיגה באמצעות התשתיות שלה.

איך נהיה בטוחים שהלידים שאנו קונים מספיק טובים?

הכול תלוי מהיכן מגיעים הלידים. האם אלו מגיעים מרשימות קרות של אנשים שהתעניינו במוצר לפני זמן רב? או של לידים שהשאירו פרטים היום/אתמול/שלשום בנוגע למוצר/שירות מסוים? ככל שעובר יותר זמן מהשארת הפרטים כך הליד מתקרר והסיכוי למכור לו שואף לאפס.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

למי כדאי לקחת הלוואת בלון?

הלוואת בלון היא צורת מימון המאפשרת ללווה לבצע תשלומים חודשיים לפרק זמן מוגדר, בדרך כלל שלוש עד חמש שנים. התשלום הסופי מגיע במלואו וכולל את

קרא עוד »

קומפקטוס, פתרונות האיחסון שלכם 

קומפקטוס זו חברה המתמחה במתן פתרונות איחסון ייחודיים. כדי להתנהל ביעילות במקום העבודה, במשרד ובכל מקום אחר, קומפקטוס היא הפתרון בטוב ביותר. בסופו של דבר,

קרא עוד »