אפיון אפליקציות – כיצד עושים את זה נכון? 

אפיון אפליקציות

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של פיתוח אפליקציות הוא תהליך האפיון שלהם. מדובר על שלב מאוד חשוב וחיוני, מאחר והוא מהווה את הבסיס לכתיבת תוכנית אשר תוביל בסופו של דבר לפיתוח האפליקציה בפועל. 

הרעיון של אפיון אפליקציות צריך להתבצע על ידי שני קווים, קו אחד מתייחס למה שלקוח מחפש, מה שהלקוח צריך. בין אם מדובר בחברה עסקית, בעל מקצוע או כל גורם אחר. קו שני מתייחס לגורמים אשר אמורים לצרוך את האפליקציה, קרי הגולשים, המשתמשים בה. 

רק בעזרת אפיון נכון, אפשר לדעת מה צריך להיות בתוך האפליקציה ומה לא, כיצד לבנות, איך לעצב אותה, וכן כיצד היא תוכל לעבוד בצורה נכונה מבחינה טכנית. האפיון מתייחס גם להיבטים של גודל, כמות, מבנה וכל דבר אחר שיכול להשפיע או להיות מושפע מסוג המכשיר עליה מתקינים את האפליקציה, מערכת ההפעלה שאמורה להריץ אותה ועוד. 

איך מבצעים אפיון בצורה נכונה

כאמור, האפיון צריך להתבסס על כלים שיכולים להיות פרקטיים הן עבור הלקוחות שמפתחים את האפליקציה והן עבור הלקוחות שאמורים להשתמש בה. האפיון צריך להכיל כל פרט ופרט שקשור כך או אחרת לשימוש נכון ואפקטיבי באפליקציה. 

ראשית, יש לבחון מה הם הצרכים מבחינה מסחרית, שיווקית, פרסומית וכל מבחינה אחרת. למשל, האם האפליקציה מיועדת להציע רק מידע או גם למכור מוצרים ושירותים ללקוחות שונים. 

שנית, יש לבחון איך רוצים שהיא תהיה בנויה, מה הדרך הנכונה להציג אותה בפני המשתמשים. בין אם זה על פי כפתורים, כותרות או כל דבר אחר. 

שלישית, חשוב לאפיין איך היא תיבנה במובן שלאן יוביל כל כפתור, מה התוצאה שהמשתמש אמור לקבל ואילו אופציות יהיו לו לשימוש בכפתורים ובאפליקציה בכלל. 

> קראו מידע נוסף באתר שימארה פיתוח אפליקציות

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
17 טיפים לקידום בעולם הרכב מאת רונן ברית, מומחה קידום ישראלי
קידום אתרים לרכב מתייחס לתרגול של אופטימיזציה של סוכנות הרכב, המכונאי או כל אתר אחר הקשור לרכב כדי...
קרא עוד »
יול 10, 2023
עורך דין סיעודי לא רק לחולים סיעודיים
עורכי דין סיעוד מומחים בעניינים משפטיים. הם צריכים להתמודד עם הרבה נושאים מסובכים והם צריכים לכתוב...
קרא עוד »
אפר 03, 2023
הטמעת מערכות טכנולוגיות לשיפור ביצועי העסק
עסק חייב להתפתח, לגדול, לצמוח, להשתנות, כי עסק שלא עושה זאת, מתחיל ללכת אחורה, לסגת ולהפסיד. זה מעין חוק...
קרא עוד »
מרץ 08, 2023