מכירות אונליין: מה צריך כדי להקים חנות אינטרנטית?

חנות אינטרנטית

חנות אינטרנטית היא כלי משמעותי שאף עסק לא יכול היום בלעדיו. בעזרתה עסקים יכולים להציע את המוצרים והשירותים שלהם למכירה לגולשים בארץ המקור או בארצות אחרות. על מנת לבנות חנות אינטרנטית יש לבצע מספר פעולות בסיסיות.

כלים חשובים להקמה והפעלה של חנות אינטרנטית?

על מנת להבין אילו כלים נדרשים להקמה והפעלה של חנות אינטרנטית, יש להכיר תחילה את דרך הפעולה של כל חנות וירטואלית, ברמה הבסיסית. זה מתחיל בכך שהגולש נכנס לחנות ובוחר את המוצר שהוא רוצה לרכוש, הוא משלם עליה, בעל העסק מקבל את ההזמנה, דואג להכין אותה, ואז חברת שליחויות לחנויות אונליין דואגת לספק אותה אל הלקוח, לכתובת אליה הוא ביקש לקבל את ההזמנה.

אפיון האתר

השלב הראשון והחשוב ביותר בתהליך של בניית חנות וירטואלית הוא אפיון האתר, על מנת לדעת מה בדיוק הוא צריך להכיל ואיך הוא יכול לספק לגולשים חווית גלישה מלאה. בהתאם לכך האתר ייבנה ויעוצב. האתר צריך להכיל מערכת חיפוש איכותית, המבוססת על פרמטרים ואפשרות להשוואה בין מוצרים שונים.

דומיין ואחסון

על מנת שהאתר יוכל לעלות לאוויר, יש לרכוש דומיין ולחבר אותו אל שרת אחסון. חשוב לוודא שהשרת יהיה מאובטח, גדול מספיק בשביל להכין את כל הטקסטים, התמונות והתכנים שעולים באתר וכן שתהיה לו מערכת גיבוי אוטומטית ויומית.

סליקת אשראי

הגולש שנכנס לאתר לרכוש את המוצרים והשירותים השונים, ירצה לשלם עבורם באמצעות כרטיס אשראי. לכן יש לחבר את האתר אל מערכת סליקה שתאפשר לקלוט את הנתונים ולהעביר אותם אל חברת האשראי בשביל לקבל אישור, לפני ביצוע העסקה.

ספקים ושירותים חיצוניים

אף על פי שמדובר בחנות וירטואלית, הרי שכל בית עסק צריך לעבוד עם מספר ספקים שיכולים לספק שירותים עבור בית העסק וכן עבור הלקוחות שמשתמשים בחנות. למשל, יש לעבוד עם חברת שליחויות קבועה שתספק שליחויות לחנויות אונליין ותדאג לספק את המוצרים בזמן. יש לבנות מערכת של שירות לקוחות בטלפון וכן יש לשכור מחסן בו ניתן לאחסן את מלאי המוצרים אשר נמכרים בחנות.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
OTP – קוד אימות – מה זה?
מה זה OTP?  One-Time Password OTP זו סיסמא חד פעמית, אשר תקפה באופן זמני ומספיקה להתחברות אחת ויחידה למערכת....
קרא עוד »
ינו 25, 2024
שירותי הסעות לתיירים – כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא
מגיעה אליכם ממה בקרוב קבוצה של תיירים שאתם רוצים לקחת לראות את הארץ? מדובר על קבוצה של עובדים שמשתפים...
קרא עוד »
פבר 28, 2023
קניית לייקים לפוסט בפייסבוק – האם זה שווה את ההשקעה
פייסבוק הוא אתר רשת חברתית שנוסד בשנת 2004. הוא שימש על ידי מיליארדי אנשים ברחבי העולם כדרך להתחבר עם...
קרא עוד »
אוג 09, 2022