טופס 4 – עכשיו אנחנו יכולים להשתמש במבנה

טופס 4 – עכשיו אנחנו יכולים להשתמש במבנה

פרויקט בנייה, בין אם זה של בית מגורים או עסק, הוא תהליך שנמשך לא מעט זמן, עולה לא מעט כסף וכן דורש לא מעט אישורים מהרשויות השונות. לכן, כשמגיעים אל סוף התהליך ואפשר לאכלס את המבנה, הרי שמדובר ברגע של נחת, שמחה ושלווה גדולה. 

הרגע הזה מגיע כשמקבלים טופס 4 מהרשויות. מדובר בטופס אישור אכלוס ובעזרתו אפשר לחבר את המבנה באופן רשמי לתשתיות השונות, ובכך ניתן להתחיל להשתמש בו כפי שאנחנו רוצים. הטופס מתקבל כאמור, רק אחרי שמסיימים את כל תהליך העבודה על המבנה. 

לפני שנסביר כיצד מקבלים את הטופס ומי אמור לספק אותו, נציג הסבר קצר על משמעות הטופס. הרשות אשר בשטחה בונים את המבנה, רוצה להיות בטוחה שהוא מוכן לשימוש, בטוח לאכלוס של דיירים, באופן קבוע או באופן זמני. לכן, היא מחייבת אותנו לבצע שורה ארוכה של בדיקות, ומחייבת אותנו לקבל שורה ארוכה של אישורים מרשויות שונות, כולל מכבי אש, חברת החשמל, וגורמים אחרים. אחרי שאנחנו מבצעים את כל מה שנדרש על פי החוק, אז ניתן להגיש בקשה לטופס 4. 

כיצד ומתי מקבלים את הטופס

ובכן, ברגע שאנחנו מסיימים את תהליך הבנייה על פי החוק, בהתאם לכל התקנות והדרישות השונות, אז אנחנו מגישים את הבקשה לקבלת טופס 4, הרשות מוודאת שאכן המבנה מתאים לאכלוס, ובמידה וכן, אזי שאנחנו מקבלים את הטופס ויכולים לקבל את המפתחות לשימוש במבנה. 

צריך להדגיש, החוק כיום איננו אוכף את התחזוקה במבנה. כלומר, נוצר מצב לפיו אנחנו חייבים להציג מבנה שיכול לעמוד בכל הדרישות, אבל אנחנו לא מחויבים שהמערכות במבנה יתוחזקו על ידנו במהלך זמן השימוש במבנה. 

> קראו בהרחבה אודות תהליך הוצאת היתר בנייה

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: