קניית קישורים - מתי זה הפך לחוקי?

קניית קישורים – מתי זה הפך לחוקי?

במשך שנים הנושא של קניית קישורים היה שנוי במחלוקת בקרב מקדמי אתרים וכן בקרב גוגל. לא מעט פעמים, החברה הענישה אתרים על כך שהם קנו קישורים, מה שהיה קל מאוד לזהות את זה בגלל פערי הרמות בין האתרים השונים וכן דרך פרמטרים אחרים. 

הנושא היה שנוי במחלוקת, מאחר וכל הרעיון בקידום אתרים אורגני ובפרט בבניית קישורים, זו העבודה, זה התהליך. כשאנחנו מקבלים קישור מאתר מסוים, זה נעשה בזכות עבודה שביצענו על האתר שלנו, זה נעשה כמובן בהתאם לכך שהאתר שלנו מתאים לקבל את הקישור. לא כל אתר מתאים לכך.

חשיבותם של קישורים

כל מי שעבד או עובד בקידום אתרים יודע עד כמה הנושא של החלפת קישורים עם אתרים אחרים הוא קשה, יש שיטענו שהוא הדבר הכי קשה בתחום של קידום בגוגל. ברגע שעוברים לתהליך של קנייה, אז אולי מוציאים הרבה יותר כסף, אך זה מוזיל מאוד את התהליך, מוזיל מאוד את כל העניין, ובמובנים רבים מוציא את כל העוקץ מהרעיון שהוא אמור לשרת. 

אך בשנים האחרונות, קניית קישורים הפך להיות דבר חוקי ומקובל. אנחנו יכולים לראות לא מעט מקרים בהם עסקים קונים קישורים מאתרים אחרים, מן הסתם, אתרים גדולים יותר, לרוב אתרים של כלי תקשורת או אתרים אחרים. אך בשביל שהקנייה תהיה רלוונטית ונכונה, הרי שהקישור אותו אנחנו קונים, צריך להיות באתר רלוונטי לתחום שלנו, הוא צריך להיות ממוקם במקום אטרקטיבי, מקום שמביא תנועה, מקום רלוונטי ולא עמוד קישורים, כמובן שהוא חייב להיות קישור follow, וחשוב לבדוק לכמה זמן הקנייה נעשית, כלומר, כמה זמן הקישור יהיה באוויר. 

הסיבה שהיום כן נהוג להשתמש בקניית קישורים היא, אם מדובר בקישור שנמצא באתר רלוונטי ובמקום אטרקטיבי, אז זה עונה על הצרכים שלנו בתור מקדמים, וזה עונה על הצרכים של גוגל בכל מה שקשור לכללי הקידום. ברור מאליו, שלא מדובר בקנייה רק לצורך SEO, אלא קנייה שהיא רלוונטית גם לגולשים בשני האתרים, שכן יש קשר מסוים ביניהם והם יכולים ליהנות ממנו.

ייתכן ותתעניינו גם בחברה לקידום אתרים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

seo קידום אתרים

seo קידום אתרים

היום כמעט כולם כבר מכירים את המונח- SEO, מאחר ומדובר על אחד הנושאים החמים ביותר בשוק. קידום אתרים הפך למיינסטרים, ברגע שרוב החברות ורוב בעלי

קרא עוד »
דיו למדפסת Brother

דיו למדפסת Brother

יש לכם מדפסת של חברת Brother ונגמר לכם הדיו? מעוניינים לרכוש דיו למדפסת Brother במחיר אטרקטיבי? מחפשים מקום לקנות בו דיו איכותי של Brother? אנחנו

קרא עוד »