מה שכדאי לבדוק לפני שפונים לחברה לבניית אתרים

בניית אתר וורדפרס

בניית אתר וורדפרס לבית עסק היא תהליך מורכב ופרויקט עבור בעל העסק, בעל העסק אשר מכוון לנוכחות דיגיטלית ירצה שהאתר שנבנה עבורו ייצור החזר השקעה גבוהה לתקציב הפרויקט.

 

ישנן חברות רבות והתהליך של בחירת שותף להצלחה דיגיטלית בדמות פרילנסר או חברה שעוסקת בבניית אתרים יכול לקחת זמן, אך חיפוש שותף נכון הוא דבר הכרחי כדי לקבל תוצאות משביעות רצון.

 

לאחר שאתם מגבשים איך אתם רוצים שהאתר יראה מבחינה עיצובית, איזה מידע יופיע בו ומה מטרת האתר, תוכלו לעבור לצעד השני שהוא בחירה של בונה אתרים.

 

כדי למצוא את הבן אדם המתאים אנו ממליצים לכם לבדוק כמה נושאים שעליהם נרחיב במאמר זה:

בדקו תיק עבודות (Portfolio) של איש המקצוע

כשאתם פונים ומשוחחים עם בונה האתרים בקשו ממנו לשלוח לכם תיק עבודות מעודכן של העבודות האחרונות אותן ביצע, מחיר יכול לפתות אך אם האתר לא יראה בצורה שבה אתם מדמיינים אותו, מסודר ועם בנייה שנכונה עבורכם – המחיר שתשלמו ילך לפח.

 

בדקו האם בונה האתר הוא גם מעצב

לא בכל חברה לבניית אתרים בונה האתר הוא גם מעצב האתר, לפעמים תצטרכו לשלם שכר טרחה גם לבונה האתר וגם למעצב מטעמו או מטעמכם. מה שנראה זול לפעמים הוא יקר יותר. 

בדקו שאיש המקצוע מתמחה בסוג האתר הרצוי עבורכם

יכול מאוד להיות שאתם מעוניינים באתר תדמיתי לעורכי דין או בחנות דיגיטלית, מצאתם פרילנסר שהתרשמתם ממנו לטובה ואהבתם את העבודות שלו. 

אך לאחר שהצגתם בפניו את בקשתכם המפורטת מסתבר שהוא כלל לא ביצע עבודה דומה לסוג האתר שלכם בעבר, ולכן הזמן שלכם ושלו בוזבז.

בדקו אם מדובר בחברה גדולה או בעסק קטן

לחברה גדולה יש יתרונות כמו: וודאות עסקית גדולה יותר (פחות סיכוי לפשיטת רגל), אפשרות גדולה יותר להתגמש על המחיר, רזומה וניסיון.

 

אך בחברה קטנה כנראה תקבלו שירות אישי יותר והחברה שבונה עבורכם תשקיע יותר כדי להשיג אתכם כלקוחות.

 

בדקו האם בניית האתרים היא ה״core business" של החברה

יש המון חברות שעוסקות בבניית אתרים אך זה לא בהכרח הדבר הראשי בהן הן עוסקות, יכול להיות שזה יפגע בכם כלקוחות מכיוון שבנושא בניית האתרים מושקעים פחות משאבים מאשר בנושאים אחרים שבהם החברה עוסקת.

בונה האתר שלך הוא השותף הדיגיטלי שלך

סביר להניח שלאחר סיום בניית אתר האינטרנט, בעל העסק ימשיך לפנות לאדם שבנה עבורו את האתר ויבקש ממנו עבודות נוספות הקשורות בתחום הדיגיטל (קידום, שינויים באתר, דפי נחיתה וכדומה).

 

לכן חשוב שתבחרו את השותף הדיגיטלי שלכם היטב כדי לקבל תוצאה טובה בעבודה הראשונה (באתר שלכם) וגם בעבודות הנוספות ושיתופי הפעולה שתעשו איתו בעתיד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בניית אתרים לעסקים – איך לבנות אתר מניב ויעיל שיווקית?
המטרה העיקרית של בניית אתרים לעסקים היא יצירת נוכחות תדמיתית מרשימה במרחב הווירטואלי. מטרות נוספות...
קרא עוד »
אפר 30, 2022
הדרך המהירה להיות מנעולן מקצועי
אדם מגדיר את עצמו על פי הרבה מאוד דברים כמו מה גילו, היכן הוא גר, מי הם ילדיו מה היא הזוגיות שלו ומה הם...
קרא עוד »
מאי 16, 2019
המשיכה הנצחית של תקליטי הויניל
בנוף ההולך ומתפתח של צריכת מוזיקה, הפיתוי המתמשך של תקליטי ויניל מהווה עדות למשיכה המתמשכת שלהם....
קרא עוד »
דצמ 26, 2023