חנות וירטואלית

באיזה פלטפורמה כדאי לבנות חנות וירטואלית

חנויות וירטואליות הפכו זה מכבר לאחד התחומים הכי בולטים והכי חמים בעולם האינטרנט. היום אנחנו לא יכולים למצוא עסק או בעל מקצוע, שמכבדים את עצמם, בארץ או בחו"ל, שאין להם חנות באתר האינטרנט שלהם.

במסגרת חנות זו הם מוכרים את המוצרים והשירותים שלהם לכל מי שנכנס לאתר, לכל מי שמעוניין בכך. כפי שניתן להניח, יש לא מעט פלטפורמות בעזרתם אפשר לבנות חנויות וירטואליות, מדובר בפלטפורמות פתוחות או סגורות.

לפני שאנחנו נסביר את ההבדל ביניהן, צריך להסביר בקצרה מדוע זה חשוב להחליט מראש על הפלטפורמה. כפי שאנחנו יכולים להניח, ברגע שאנחנו מחליטים החלטה כזו, אז באופן טבעי, על בסיסה אנחנו מחליטים כיצד ייבנה האתר, באיזו צורה הוא יתנהל ויתעדכן.

אם אנחנו בוחרים להקים אתר עם חנות וירטואלית בפלטפורמה מסוימת, סביר להניח שאנחנו לא נוכל לבצע שינוי בשלבים מאוחרים יותר, אלא אם פשוט ניקח את כל האתר ונחליף אותו. זה יכול לעלות כסף, וזה יכול להשפיע על פעילות העסק בכלל והאתר בפרט, באופן סדיר.

כעת השאלה, אילו פלטפורמות יכולות להתאים לחנות שלנו. כאמור, אנחנו יכולים למצוא שני סוגים, פלטפורמה פתוחה ופלטפורמה סגורה.

פלטפורמה פתוחה היא זו שמאפשרת לכל מתכנת לעבוד עליה ולהכניס בה שיפורים, להכניס לה פרמטרים חדשים. אם אנחנו בוחרים להקים חנות וירטואלית בעזרת פלטפורמה כזו, אנחנו למעשה מאפשרים לעצמנו ליהנות מאינספור אפשרויות של עדכונים ושינויים בחנות. העניין הוא, שיש הסבורים שמדובר בחנות עם מערכת אבטחה הרבה פחות טובה מאשר זו שפועלת על פלטפורמה סגורה.

לעומת זאת, פלטפורמה סגורה, היא כזו שנבנית על ידי חברת בניית אתרים או כל חברה אחרת שמתעסקת בתחום, והיא ייחודית לה. מדובר על פלטפורמה שכל דבר בה, מחייב תכנות ספציפי מטעם החברה. זה הרבה פחות נגיש, הרבה יותר מקיף, מצד שני, זה יותר ייחודי, יותר בטוח, ויותר חזק.

מה נכון עבורנו? הכל שאלה, מה אנחנו רוצים להציע ללקוחות שלנו ומה אנחנו מחפשים מבחינת הפונקציות השונות שאפשר לספק לגולשים שלנו בהיבטים מסוימים בחנות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: