איפה מומלץ לתקן דיסק און קי

איפה מומלץ לתקן דיסק און קי

אחת ההמצאות המשמעותיות ביותר בעשורים האחרונים, היא ללא ספק המצאת דיסק און קיי. מדובר בדיסק קטן שמאפשר לנו לאחסן נתונים ולקחת אותו ממקום למקום, להתקין אותו על גבי כל מחשב וכן על גבי מכשירים אחרים. 

היתרון של דיסק און קיי, מדובר על מתקן קטן ופשוט, מתקן שאפשר לשים בכל כיס, ארנק ובכל מקום אחר. הבעיה היא, כמו מתקנים אחרים אנחנו יכולים לגלות שהדיסק נהרס ואז כל המידע שלנו נהרס ביחד איתו. 

לשמחתנו, אנחנו יכולים למצוא מעבדות שונות שמתמחות בתיקון / שחזור דיסק און קי, השאלה היא לאן אנחנו אמורים לשלוח אותו במקרה של בעיה והאם זה באמת הכרחי לתקן אותו. הרי מדובר על מתקן קטן, אשר בדרך כלל לא עולה הרבה כסף ואנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד מקומות בהם ניתן לרכוש דיסק און קיי מסוגים שונים, דיסקים עם טווחים שונים של זיכרון. 

איפה נתקן דיסק און קי?

התשובה לכך היא פשוטה. ישנן מעבדות שמתמחות בכל מה שקשור לתיקון דיסק און קי מבחינה פיזית וכן מבחינת החומר שמאוכלס בתוך הדיסק כמו מעבדת שחזור מידע דטה קייר. כלומר, אנחנו יכולים לקחת אותו למעבדה ושם נוכל להוציא את כל החומר אשר מצוי בתוך הדיסק, ולהעביר אותו לאמצעים וכלים אחרים. 

חשוב להסביר, דיסק און קי, במובנים רבים דומה לדיסק קשיח, מבחינת היכולת להכיל מידע, ההבדל הוא בכמות וכן בגודל של הדיסק מבחינה פיזית. אך מאחר ואנחנו יכולים לשחזר את המידע שנמצא על דיסק קשיח, הרי שאנחנו יכולים לשחזר אותו גם במקרה שהוא נמצא על דיסק און קי. 

לפני סיום חשוב לומר, הרבה פעמים נרצה לבצע את התיקון, בגלל איכות ונדירות החומר ולא בגלל הדיסק עצמו מבחינה פיזית. 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

נעלי כלה באינטרנט

נעלי כלה באינטרנט – האם זה כדאי?

יותר ויותר אנשים מעדיפים לרכוש היום מוצרים ושירותים דרך האינטרנט, בפרט כשמדובר על בגדים ונעליים. הם מעדיפים לעשות את הרכישה דרך האינטרנט, מאחר וזה אפשרי,

קרא עוד »