מידע על קידום אתרים

מקורות מידע מומלצים על קידום אתרים

התחום של קידום אתרים אורגני בגוגל הוא תחום מאד דינמי, שמשתנה באופן תדיר. יש לא מעט עדכונים תכופים לאלגוריתם החיפוש וכל עדכון כזה יגרור אחריו גל שאלות ושמועות, ובעיקר תהיות אודות פעולות הקידום האידיאליות. יש הרבה מידע בנושא אבל מעט מאד מידע אמין ומדויק. כמו כן, העובדה שגוגל גם לא מפרסמת כל דבר באופן מובהק, רק הופכת את המשימה של מציאת מידע בתחום למאתגרת עוד יותר.

לאורך הזמן, התבססו להם כמה וכמה מקורות מידע ברחבי האינטרנט, בלוגים של מקדמי אתרים שמנגישים את מלוא המידע החיוני לכל החפץ בכך. במאמר הבא נפרט מהם מקורות המידע המומלצים שקיימים היום בתחום.

 

קידום אתרים, מהיכן נתעדכן?

להלן רשימה של מקורות מהם נוכל ללמוד ולהתעדכן. כאשר גיבשנו את הרשימה, לקחנו בחשבון את הקריטריונים הבאים:

  • וותק – וותק האתר כמדד לאיכות, כמו גם וותק וניסיון של מקדם האתרים. נכון שזהו איננו המדד היחיד, אך קשה יהיה לתאר שבלוג חדש בנושא או שהוקם על ידי צוות עם מעט ניסיון, יצליח להתחרות באתרים וותיקים ומנוסים.
  • קהילה – מה אחרים חושבים על אותם בלוגים ואתרים, האם אותם מקורות ביססו את עצמם כמובילי דעה ומעוררי דיון, או שהם שייכים לאלו שמחקים את היתר?
  • ניסיון אישי – האם לאורך השנים אותם בלוגרים או אתרים צדקו בתחזיותיהם? האם הם סיפקו מידע אמין שמבוסס על נתונים? האם המידע שקיבלנו השפיע לטובה על העבודה היום יומית שלנו?

מידע על קידום אתרים

 

רשימת בלוגים מומלצים

לאור הקריטריונים שצוינו מעלה, להלן רשימת המקורות המומלצים והמועילים:

  • הבלוג של עידן בן אור – מדובר בבלוג של מקדם אתרים בעל ניסיון רב בתחום, שמעדכן את האתר שלו לעיתים קרובות ומעניק לגולשים מאמרים מקצועיים במגוון היבטים מעולם הSEO.
  • SEO MOZ – זוהי בעצם חברה שמפתחת כלי עזר למקדמי אתרים. עם הזמן הם גם ביססו את עצמם בזכות הבלוג האינפורמטיבי שלהם.
  • Searchenginewatch – זהו אתר מאד מקיף שמתעדכן כמה פעמים ביום. המידע בו יכול להיות מאד כוללני ויש כאלו שיחשבו שמדובר במידע יותר מידי מפורט ומסובך. בכל אופן, זהו המקום להתעדכן כמעט בזמן אמת בכל הנעשה בתחום של קידום אתרים.
  • Matt Cutts – מאט הוא איש גוגל שאחראי על כל הנושא של איכות החיפוש. הוא מפעיל בלוג פרטי ואף עונה לשאלות גולשים, הן בבלוג והן בווידאו. יש לציין שהוא מצהיר על עצמו שכל מה שהוא אומר, נאמר באופן פרטי מבלי שהוא מייצג את גוגל. הוא גם לא מעדכן בתדירות גדולה מאד. בכל אופן, יש לו הרבה ידע ורצוי מאד לעקוב אחר הדברים שהוא אומר והשאלות שעליהן הוא עונה.
  • Sugarrae – הבלוג של ראי הופמן-דולן (Rae Hoffman-Dolan). ראי היא אשת קידום אתרים ושיווק שותפים (AFFILIATE MARKETING). הבלוג עוסק מן הסתם בתחומים האלו שהם מאד משיקים האחד לשני. ראי לא מעדכנת את הבלוג לעיתים מאד קרובות, כנראה מפני שהיא עסוקה מאד בעבודה אמיתית בשביל לקוחות. אבל בכל מקרה, היא מהווה מקור מידע נהדר, מעודכן ואמין אף על פי שהעדכונים לא תכופים.
  • Search Engine Land – זהו הבלוג של העיתונאי דני סליוואן. הוא כותב מזה למעלה מ10 שנים בנושאי אינטרנט וקידום אתרים. הבלוג שלו תמיד מאד מעודכן והוא אף מקיים אירועים שונים לאורך השנה.
  • Search Engine Optimization Journal – זהו הבלוג של ניק סטאמולינוס אשר מנהל את חברת קידום האתרים שבבעלותו. הבלוג שלו מאוד מעודכן ומהווה הצצה נהדרת לעולם קידום האתרים מנקודת מבטו הייחודית כמקדם ומוביל עסק לקידום.

 

שנסכם?

תחום קידום האתרים סובל מבעיה של היעדר מידע. בניגוד לתחומים אחרים, בהם קיימת ספרות מקצועית מסודרת, התחום הזה חסר ידע רשמי. מקורות המידע שצוינו במאמר אינם היחידים שקיימים כמובן, אבל הם מהווים התחלה מצוינת לכל מי שרוצה ללמוד ולהבין יותר את התחום של קידום אתרים אורגני.

בהצלחה!

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

seo קידום אתרים

seo קידום אתרים

היום כמעט כולם כבר מכירים את המונח- SEO, מאחר ומדובר על אחד הנושאים החמים ביותר בשוק. קידום אתרים הפך למיינסטרים, ברגע שרוב החברות ורוב בעלי

קרא עוד »
דיו למדפסת Brother

דיו למדפסת Brother

יש לכם מדפסת של חברת Brother ונגמר לכם הדיו? מעוניינים לרכוש דיו למדפסת Brother במחיר אטרקטיבי? מחפשים מקום לקנות בו דיו איכותי של Brother? אנחנו

קרא עוד »