האם מוצרי אפל צריכים אנטי וירוס

מוצרי אפל ואנטי וירוס

אחד הויכוחים הישנים שקיימים בעולם המחשבים ובתחום מחשוב הענן ואבטחת מידע הוא, האם עדיף לנו להשתמש במערכת פתוחה או במערכת סגורה. במילים אחרות, האם אנחנו אמורים להשתמש במערכות כמו של אפל, נניח, מערכות סגורות שאנחנו לא יכולות לבצע בהן שום שינוי, שכן הכל מתבצע על ידי החברה, או האם עדיף לנו להשתמש במערכות כמו של גוגל, שהן מערכות פתוחות וכל מתכנת יכול לשפר אותן.

שאלה זו נוגעת, בין היתר לכל הנושא שקשור לאבטחה. אנחנו שומעים לא פעם על מערכות אשר נפרצות באופן תדיר, מה שמוביל כמובן לפגיעה קשה בבעלי המכשירים ובפרטיות שלהם. הרי אם אנחנו מחזיקים מכשיר סלולר ואנחנו יודעים שהוא נפרץ או יכול להיפרץ, אז סביר להניח שאנחנו לא נוכל לעשות בו שימוש חופשי כפי שאנחנו רוצים.

כאן עולה שאלה, האם מוצרי אפל, מכשירי סלולר, מחשבים וכדומה, זקוקים למערכות אנטי וירוס (כמו כאן http://antivirus.market/products/kaspersky) אף על פי שמדובר במערכות סגורות, כלומר מערכות שלא ניתן לעשות בהן שינוי חיצוני. התשובה לכך מעט מורכבת.

ברמת העיקרון, התשובה היא לא. אין צורך בכך בגלל שהמערכת מכילה אנטי וירוס משלה, שמאבטחת אותו היטב ומונעת ממזיקים אפשרות להיכנס אל תוך המערכת ולבצע בה שינויים. אנחנו יכולים לראות את זה במחשבי מקניטוש, במחשבי לפטופ של אפל, וכן במכשירים אחרים שלה. זו אגב אחת הסיבות, שבדרך כלל אנחנו שומעים על פריצות רק למכשירי אנדרואיד ולא למכשירי אפל בהכרח.

העניין הוא אחר. ראשית, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שהמערכת של אפל סגורה לגמרי. אנחנו מניחים ככה, כי זה מה שהחברה לימדה אותנו ועד כה הניסיונות להפריך זאת לא צלחו. אך זה לא אומר שכך יהיה גם בהמשך.

שנית, סביר להניח שכן ניתן לפרוץ לחשבונות של משתמשים במוצרי אפל, מה שאומר, שניתן לגנוב מידע או לשבש נתונים דרך אותן תוכנות ואותן חשבונות. צריך לומר, זה לא מבטיח שתוכנת אנטי וירוס יכולה לעזור, אך עלינו לקחת בחשבון שזה אכן אפשרי שאנחנו נמצא את עצמנו מותקפים על ידי גורמים שונים, גם אם אנחנו משתמשים במוצרי אפל.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הפיתוח של Chat GPT והפוטנציאל המרהיב שלו
בשנים האחרונות חלה צמיחה אקספוננציאלית בתחום הבינה המלאכותית, עם התקדמות שחוללה מהפכה בתעשיות...
קרא עוד »
ספט 11, 2023
תשתית אינטרנט מומלצת? תלוי איפה אתם גרים
בימינו כמעט כל בית בישראל משתמש באינטרנט ביתי שמטרתו תהיה לספק לנו אינטרנט ברמת קליטה טובה לכל...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021
התפקיד החיוני של יועץ בטיחות
בטיחות במקום העבודה היא לא רק עניין של ציות; זוהי גישה מקיפה ליצירת סביבה בריאה ויצרנית יותר. התקשרות...
קרא עוד »
דצמ 14, 2023