מוצרי אפל ואנטי וירוס

האם מוצרי אפל צריכים אנטי וירוס

אחד הויכוחים הישנים שקיימים בעולם המחשבים ובתחום מחשוב הענן ואבטחת מידע הוא, האם עדיף לנו להשתמש במערכת פתוחה או במערכת סגורה. במילים אחרות, האם אנחנו אמורים להשתמש במערכות כמו של אפל, נניח, מערכות סגורות שאנחנו לא יכולות לבצע בהן שום שינוי, שכן הכל מתבצע על ידי החברה, או האם עדיף לנו להשתמש במערכות כמו של גוגל, שהן מערכות פתוחות וכל מתכנת יכול לשפר אותן.

שאלה זו נוגעת, בין היתר לכל הנושא שקשור לאבטחה. אנחנו שומעים לא פעם על מערכות אשר נפרצות באופן תדיר, מה שמוביל כמובן לפגיעה קשה בבעלי המכשירים ובפרטיות שלהם. הרי אם אנחנו מחזיקים מכשיר סלולר ואנחנו יודעים שהוא נפרץ או יכול להיפרץ, אז סביר להניח שאנחנו לא נוכל לעשות בו שימוש חופשי כפי שאנחנו רוצים.

כאן עולה שאלה, האם מוצרי אפל, מכשירי סלולר, מחשבים וכדומה, זקוקים למערכות אנטי וירוס (כמו כאן http://antivirus.market/products/kaspersky) אף על פי שמדובר במערכות סגורות, כלומר מערכות שלא ניתן לעשות בהן שינוי חיצוני. התשובה לכך מעט מורכבת.

ברמת העיקרון, התשובה היא לא. אין צורך בכך בגלל שהמערכת מכילה אנטי וירוס משלה, שמאבטחת אותו היטב ומונעת ממזיקים אפשרות להיכנס אל תוך המערכת ולבצע בה שינויים. אנחנו יכולים לראות את זה במחשבי מקניטוש, במחשבי לפטופ של אפל, וכן במכשירים אחרים שלה. זו אגב אחת הסיבות, שבדרך כלל אנחנו שומעים על פריצות רק למכשירי אנדרואיד ולא למכשירי אפל בהכרח.

העניין הוא אחר. ראשית, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שהמערכת של אפל סגורה לגמרי. אנחנו מניחים ככה, כי זה מה שהחברה לימדה אותנו ועד כה הניסיונות להפריך זאת לא צלחו. אך זה לא אומר שכך יהיה גם בהמשך.

שנית, סביר להניח שכן ניתן לפרוץ לחשבונות של משתמשים במוצרי אפל, מה שאומר, שניתן לגנוב מידע או לשבש נתונים דרך אותן תוכנות ואותן חשבונות. צריך לומר, זה לא מבטיח שתוכנת אנטי וירוס יכולה לעזור, אך עלינו לקחת בחשבון שזה אכן אפשרי שאנחנו נמצא את עצמנו מותקפים על ידי גורמים שונים, גם אם אנחנו משתמשים במוצרי אפל.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

מגמות עיצוב אתרים ב-2020

10 מגמות עיצוב אתרים ב-2020

משתמש האינטרנט הממוצע לא יבחין בזה, אך מגמות עיצוב אתרים תמיד משתנות. כולנו יכולים להסכים שמה שהיה בנות ה-90 לא נכון ל-2020. 10 מגמות עיצוב

קרא עוד »
מערכת לניהול לידים

מערכת לניהול לידים

 ניהול לידים בצורה נכונה זה דבר אשר מבטיח מיצוי מלא של הפוטנציאל בפנייה אל לקוחות חדשים. מכיוון שלקוחות חדשים הם דבר חשוב מאוד לכל עסק,

קרא עוד »
שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים

שירותי מחשוב לעסקים הם שירותים נחוצים מאוד עבור כל עסק כיום. ידוע לכל שאנו חיים בעולם וירטואלי, אשר בו יש צורך בסיסי בקווי תקשורת תקינים

קרא עוד »