שירותי DevOps

מהם שירותי DevOps ולמי הם מתאימים?

DevOps היא שיטה מודרנית לאופטימיזציה של תהליכי פיתוח. הרעיון העיקרי שלה, הוא שיתוף פעולה מתמשך ורב של כל הגורמים בעסק אשר מעורבים בפיתוח, לכל אורך תהליך הפיתוח. זאת, במקום גישה שמזכירה מפל מים או פס ייצור, בה הפיתוח עובר מגורם אחד בעסק לגורם הבא וכל אחד עוסק בשלב שלו, פחות או יותר ללא תקשורת עם האחרים. גישת פיתוח חשובה זו מייעלת את כל תהליך הפיתוח.

שירותי עזר

שירותי עזר מספקים בתחום ה-DevOps דוגמת חברת gns, מסייעים לעסקים להכיר, לממש ולייעל את השימוש בכך. חשוב לזכור, שיישום שיטות פיתוח וניהול מסוג זה הוא עניין מורכב, בו לא מספיק הלימוד התיאורטי. ניסיונם של מי שכבר עשו זאת, יכול לספק תובנות חשובות ביותר, על מגוון היבטי השימוש בכך בעבודה השוטפת.

למי זה מתאים?

ראשית, DevOps הוא כמובן פתרון עבור עסקים שמפתחים בתוך העסק עצמו ולא עבור כאלה, ששוכרים גורמים חיצוניים לשם ניהול מלא, של הפיתוח והמחשוב. מי שעושה את הדברים בעצמו (ויש לכך יתרונות רבים), חייב לעשות את הדברים היטב, בכדי שלא יהפכו מיתרון עסקי וכספי, לסיכון ומקור לטעויות והפסדים. בנוסף, זה צריך להיות עסק שמעוניין להתייעל ומוכן להשקיע את הדרוש לשם כך, בזמן ובתקציב.

ניהול שינויים

בין אם לומדים גישת פיתוח זו ומיישמים אותה לראשונה או ששוכרים מומחים בכדי לייעל את השימוש בכך, מדובר בשינוי. יידרשו שינויים שונים לתהליכי עבודה, כולל ניתוח פעילות נוכחית והדרכת עובדים ומנהלים, לעבוד מעט אחרת. שינויים הם לרוב נקודה רגישה בעסקים וכדאי לקחת זאת בחשבון. מדובר בנושא רחב בפני עצמו של "ניהול שינויים". רק על קצה המזלג, נזכיר את ההיבט של התנגדות עובדים ומנהלים לשינויים שונים. התנגדות זו, שהיא פעמים רבות נסתרת, עלולה לשבש תהליכי שינוי באופן משמעותי. גם מסיבה זו, חיוני לקחת את הייעוץ בנושא זה, ממקצוענים בעלי ניסיון.

לסיכום

DevOps הוא כיום חלק סטנדרטי מאוסף השיטות המתקדמות בפיתוח וחשוב לכל עסק שמפתח בעצמו, ליישם זאת באופן איכותי. לשם כך, חשוב להסתייע במומחים.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תנאי קבלה לקורס קריינות חדשות

קורס קריינות נועד לאנשים אשר מעוניינים להשתלב בתעשיית הסרטים, החדשות, המוסיקה ועוד בדרך שונה שאינה מחייבת חשיפה אישית אל מול הצופים. אנשים מגיעים ללימודים אלו

קרא עוד »