קופירייטר

קופירייטר

אחד המקצועות הכי פופולאריים והכי מבוקשים היום, הוא קופירייטר. לא כל אחד יכול להתאים לעבוד במקצוע זה, למרות שצריך לומר שרבים מאיתנו, רואים את עצמנו מתאימים לכך, ויש מי שבהחלט בוחן את האופציה הזאת.

קופירייטר זה מי שאחראי על קמפיינים של פרסום ושיווק עבור חברות, ארגונים, פוליטיקאים, כאשר הוא למעשה לוקח את מה שעומד לנגד עיניו, בין אם זה מוצר, שירות, או כאמור פוליטיקאי מסוים, והוא בוחן כיצד להציע אותו לקהל הלקוחות לו הוא רוצה לשווק אותם.

הרבה פעמים כשאנחנו חושבים על קופירייטר, אנחנו נוטים לחשוב שמדובר באדם שכל מטרתו, כל תפקידו, הוא לייצר משפט אחד קליט, ברור, רהוט, משפט אחד שיגרום לאנשים לבחור במוצר או בשירות מסוים. במובן מסוים זה נכון, אך זה לא מתבטא אך ורק ביצירת משפט כזה או אחר, זה הרבה יותר מורכב מכך.

כאשר קופירייטר מקבל מוצר, שירות, עסק, פוליטיקאי או כל דבר שעליו לשווק ולפרסם, הוא קודם בוחן מה זה בכלל, מה יש לו ביד, אחר כך הוא בוחן למי הוא מיועד, למי הוא אמור לפנות, מי קהל היעד, מה נקודות התורפה ומה נקודות החוזק, ורק אחר כך הוא יכול להתחיל לחשוב על משפטים שיכולים להתאים ולמכור את המוצר או את השירות. כמובן שזה לא מסתפק אך ורק במשפט אלא צריך לבנות את כל המערך של הפרסום.

למשל, אם קופירייטר נדרש להמציא קמפיין עבור פוליטיקאי מסוים, אז באופן טבעי, הוא קודם בוחן מי האיש, מה העמדות שלו, מי קהל היעד הפוטנציאלי שלו, למי הוא אמור לכוון, כיצד הוא יכול לעשות את זה ורק אז הוא מציע לו סיסמה, וקמפיין. המטרה היא לענות על כל המאפיינים בצורה ברורה, באופן כזה שכל אחד מהאנשים אשר מסתכלים על אותה סיסמה, על אותו קמפיין יחשבו על אותו פוליטיקאי ולהיפך, כאשר כמובן שהרעיון שהם יחשבו בצורה חיובית, בצורה שתגרום להם להאמין בו ולהבין שהוא האיש בשבילם.

רק ככה אפשר למכור מוצר, שירות או כל דבר אחר, ובסופו של דבר, זו העבודה של קופירייטר.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: