זמני כניסה ויציאת שבת

על החיבור בין הטכנולוגיה לדת

יש לא מעט דברים שניתן לומר על החיבור בין טכנולוגיה לבין דת, אבל בהחלט ניתן להסתכל על הפן החיובי שבשר, ועל הדרך שבה האינטרנט מנגיש את המידע לחילוניים, למסורתיים ולמעשה – לכל מי שרק חפץ בכך. נשמע מסקרן? ריכזנו בעבורכם מידע בנושא.

לוח שנה עברי ומועדים חשובים

אם בעבר כל אחד מאיתנו החזיק לוח שנה פיזי בבית, ולו כדי להתעדכן במועדים חשובים ובזמני כניסת השבת והחג, הרי שכיום האינטרנט מספק עבורנו את מלוא המידע. ניתן לבדוק זמני כניסה ויציאת שבת, ניתן לדעת מתי נכנס ויוצא החג ואף ניתן לחפש תאריכים עבריים ולהיעזר בלוח שנה דיגיטלי. נכון, הציבור הדתי כמעט ואינו נעזר באינטרנט, אך מי שכן נעזר בכך הוא הקהל החילוני והקהל המסורתי, וזה בהחלט עשוי לחבר בין אנשים לבין הדת, ולו כי המידע נגיש עבור כולם.

מכירת חמץ באונליין

מידי שנה, ערב לפני חג הפסח, נהוג למכור את החמץ שנשאר בבית. ובכן, כיום הדבר פשוט מתמיד, ולו באמצעות מכירת חמץ אונליין, המאפשרת לכל מי שרוצה למכור את החמץ שנותר בביתו במרחק של כמה קליקים בודדים.

שאלת רב

ברשת תוכלו למצוא אתרים שעוסקים בשאלות רב כמו גם טורים קבועים באתרי חדשות, ובהם רבנים שעונים לשאלות הציבור. כך למעשה, ניתן לשאול שאלות הלכתיות שונות, ולקבל תשובה על גבי הרשת. כמו כן, גם מי שמתבייש או מעדיף שלא לשאול רב, יכול ללמוד מהתשובות שניתנו לאחרים –  וזה בהחלט יתרון משמעותי.

כל המידע נגיש לציבור

מידע הנוגע ליהדות נגיש ברשת לכל החפץ בכך, החל ממידע על ספירת העומר (כמו מה מותר ומה אסור), מידע על בין המיצרים ובכללי מידע על מנהגים חשובים ושונים. כמו כן, מי שעתיד להתחתן ואינו בקיא בכל התהליך, בהחלט יוכל לקרוא על כך, ולהבין מהי משמעות המקווה, כיצד נערכים ואיך נרשמים ברבנות. משמע, גם חילוניים יכולים להעמיק את הידע בכל הקשור ליהדות, להבין את המסורות השונות ולהכיר את הדת באמצעות חשיפה הדרגתית.

 

אין ספק שלמרות הכל, הטכנולוגיה תורמת להעלאת המודעות בקרב רבים, ומאפשרת להעמיק את הידע בתחום היהדות.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: