מטפלים סיעודיים

מטפלים סיעודיים – מי יכול למלא את התפקיד המאתגר הזה

סיוע לקשישים זהו אחד מהתפקידים המאתגרים ביותר שניתן לבצע ולכן מי שמעוניין לעבוד בתחום זה, חייב שתהיה לו יכולת מאוד ספציפית להכלה. מטפלים סיעודיים חייבים, מעבר להענקת השירות המתאים לקשיש בהיבט התפעולי, להבין כי לעיתים הם הנפש היחידה שאותו הקשיש פוגש בכל יום ומכאן שהאפשרות לשוחח, להבין ולהיות סוג של חבר עבור האדם שבו מטפלים – זה חלק בלתי נפרד מן העבודה.

מי יכולים לעבוד בתור מטפלים סיעודיים?

ישנם מטפלים סיעודיים שמוצאם מישראל והם אזרחי המדינה שבחרו לעבוד בתחום הסיעוד. בנוסף אליהם, ישנם אלו שעובדים בתחום זה לאחר שקיבלו אשרת שהייה ועבודה מיוחדת, אך מולדתם איננה בישראל. הביטוח הלאומי בארץ מאפשר לקשישים הזכאים לכך, לקבל שירות של טיפול סיעודי של מספר שעות בכל יום – ממש סוג של ביקור בביתו של הקשיש, אשר במסגרתו המטפל מבצע מגוון של תפקידים בבית לרבות ניקיון לפעמים, שיחה, בישול ועוד, בהתאם לצרכיו של האדם המסוים. עם זאת, כאשר המצב של האדם חמור יותר והוא כלל איננו יכול לדאוג לעצמו בשום מובן, ניתן לקבל אישור למגורי המטפל בביתו של הקשיש ומכאן שהדייר מתגורר בביתו ויש לו טיפול מסור במשך 24 שעות ביממה.

מי זקוק למטפל סיעודי?

האנשים הזקוקים לשירות של מטפלים סיעודיים, לא תמיד חייבים להיות אנשים תלותיים לגמרי ולעיתים, כאמור, גם סיוע של כמה שעות ביום – יכול לעשות את ההבדל ולהעלות לאין שיעור את איכות חייו של הקשיש. מסיבה זו, חשוב להתאים באופן מדויק את המטפל הספציפי אל המבוגר הספציפי, לרבות נושאים כמו שפה שבה יוכלו לתקשר, מגדר מתאים ועוד מאפיינים, אשר יסייעו לטיפול להיות יותר אפקטיבי ובעיקר נעים, עבור אותו הקשיש. טיפול סיעודי איננו מסתכם בפתרונות פיזיים, כאמור, לכן גם השירות שמעניקים המטפלים צריך להיות אנושי ומכיל ובעיקר כזה ההופך את המטופל לאדם המרגיש שייך ורצוי עבור סביבתו. התמיכה היא, אם כן, לא רק פיזית אלא יש בה לא מעט אלמנטים של סיוע נפשי, אשר עוזר משמעותית להעלאת רמת החיים של המטופל.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: