מהם אתרי מאגרי תמונות ולמה כדאי לכם להכיר אותם?

מהם אתרי מאגרי תמונות ולמה כדאי לכם להכיר אותם?

אם אתם מעצבים, אנשי קראייטיב, אם אתם סטודנטים לעיצוב, או לגרפיקה ובכלל – עוסקים בכל הנוגע לעיצוב מסחרי או אומנותי: כדאי שתכירו מאגרי התמונות המשמשים מענה אטרקטיבי עבור רבים, בין אם אנשים פרטיים לבין אם מדובר באנשי עסקים.

אבל מה זה בכלל מאגר תמונות?

מאגרי תמונות הם בעצם אתרים להורדת תמונות. מאגרים אלו החלו את דרכם ברשת לפני יותר מעשור, בעוד שבין האתרים המפורסמים ניתן למצוא אתרים כמו Shutterstock ושאר אתרים בינלאומיים. עם התקדמות הטכנולוגיה, הפכו מאגרי תמונות לפופולאריים יותר, בעוד שבישראל ישנם כמה מאגרים אשר נועדו עבור עסקים ישראלים. אתרים כאלה ואחרים מספקים עיצוב אלמנטים ויזואליים ויצירות באמצעות תמונות המציעות נוף ישראלי, כמו גם אנשים שנראים ומתלבשים בסגנון הישראלי.

מדוע חשוב להכיר אתרים בהם מאגרי תמונות?

בתחילה חשוב לדעת כי מאגרים אלה מספקים לרבים את הדרך לעצב אתרים, ברושורים, מיני סייט, מיצגים, עבודות ושאר אלמנטים באמצעות אתרים להורדת איורים המציעים מגוון של תמונות מגוונות ומקוריות. מאגרים אלה מכילים צילומים כמעט בכל נושא אפשרי! החל מצילומים של אנשים צעירים שחוגגים, עד לצילומי אוכל, ציוד אלקטרוני, נופים, בעלי חיים ושאר אלמנטים המלווים את חיינו. את התמונות רוכשים אלה שזקוקים לתמונה מקורית עבור כל צורך אפשרי.

למה צריך לקנות תמונות?

מי שתוהה לגבי הצורך ברכישת צילומים וזאת ללא הורדת תמונות שאינן ממאגר באינטרנט – חשוב שידע כי בהעדר תשלום על תמונה מאתרים שאינם ייעודיים: עלולה להיווצר בעיה בכל הנוגע אל זכויות יוצרים.

בכך, הפרה של הזכויות של מי שצילם את התמונה, עלולה לגרור תביעה בבית המשפט. לכן אסור להתפשר או "להתקמצן", אלא למצוא מאגר תמונות ראוי ואיכותי, ממנו תוכלו לקנות באופן חוקי, תמונות טובות בגדלים שונים.

לסיכום, כדי לעצב אתר, כדי לעצב חנות מקוונות, עלון, או כל חומר פרסומי אחר – כדאי להוריד תמונות ברשת. נוסף לכך, התמונות ישמשו גם לאמנים ויוצרים, בעוד שבאמצעות הורדה חוקית, ניתן להיות בראש שקט ולדעת כי אתם פועלים בצורה נכונה.

 

 

 

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

5 תפקידים של מנהל רשתות

5 תפקידים של מנהל רשתות

בשנים האחרונות כל עידן הטכנולוגיה עבר שינוי משמעותי  ישנם לא מעט מקצועות הקשורים לטכנולוגיה אשר נחשבים לבכירים ביותר בשוק התעסוקה. לכן אנשים רבים עושים כל

קרא עוד »
איך מרוויחים מאפליקציה חינמית

איך מרוויחים מאפליקציה חינמית?

שוק האפליקציות הולך וגדל משנה לשנה. בחנויות האפליקציות ניתן לראות מיליוני אפליקציות מסוגים ומטרות שונות כמו אפליקציות משחקים, אפליקציות מידע בנושאי פנאי או לייף סטייל,

קרא עוד »
בלוג וורדפרס מומלץ

בלוג וורדפרס מומלץ

כיום, מאז נוסד אתר וורדפרס המצוין, נוספו לו כמות עצומה של אתרי המלצות, כלומר בלוגים, אשר מציעים מגוון רחב של מאמרים וכתבות בכל מה שקשור

קרא עוד »