קידום אתרים אורגני

קידום אתרים אורגני או ממומן?

לא מעט בעלי עסקים שמעוניינים לשווק את העסק שלהם במנוע החיפוש, מתלבטים בין קידום ממומן לבין קידום אורגני, ולו כי מדובר בשני תהליכי שיווק נפרדים, אם כי שניהם נוגעים לקידום בגוגל. לכל אחד מסוגי הקידומים הללו יש יתרונות וחסרונות, ועם זאת – אחד מהם נחשב כטוב ואיכותי יותר. נשמע מסקרן? המשיכו לקרוא.

ממומן ואורגני – מה ההבדל?

לפני שניכנס לעובי הקורה, יש לציין כי קידום אתרים אורגני הוא קידום שנמשך לאורך זמן, כלומר מדובר בתהליך ארוך טווח, במהלכו האתר מקודם למיקומים הראשונים בגוגל, אחת החברות הבולטות בתחום היא חברת REGO לקידום אתרים אורגני, שתחת כנפיה יש לא מעט עסקים וארגונים אותם היא מקדמת. קידום ממומן כשמו כן הוא, ממומן, משמע מדובר על התוצאות הראשונות הממומנות במנוע החיפוש, או במילים אחרות: מודעה. הלקוח משלם פר קליק, כשהגולש יודע שמדובר במודעה (ולו כי מצוין באותיות קטנות).

אז מה עדיף?

קידום ממומן אמנם יגרום לכם להיראות בעמוד הראשון, אבל בסופו של דבר מדובר במודעה, ואנשים לא ממהרים ללחוץ על מודעות. עם זאת נציין כי הגולשים יודעים שמדובר במודעה, ועל כן הם לא בהכרח יתנו אמון. להבדיל, להגיע למיקומים ראשונים באמצעות קידום אורגני נראה הרבה יותר אמין, והתוצאה מטורגטת היטב לגולש. מה זה אומר? זה אומר שאם הגולש חיפש ביטוי מסוים, הוא יגיע לעמוד הכי רלוונטי בשבילו (ובקידום אתרים אורגני, דואגים לבצע אופטימיזציה לכל עמוד, נוסף למחקר מילים מקיף לאתר, על מנת שהוא יהיה הכי רלוונטי עבור אותו הביטוי). יחד עם זה, במהלך קידום אורגני מטפלים באתר גם ברמה התוכנית וגם ברמה הטכנית, כך שמדובר באתר שמתוחזק היטב, ואף ידידותי לגוגל ולגולש.

מכאן בהחלט ניתן לומר שקידום אתרים אורגני נחשב ליעיל הרבה יותר. אמנם התהליך ארוך יותר מקידום ממומן (בשל כך גם התוצאות מחזיקות לטווח ארוך), אך ללא ספק משתלם יותר ועשוי להגדיל את מאגר הלקוחות שלכם באופן ניכר.

שנסכם?

קידום אתרים אורגני נחשב לאיכותי וטוב יותר מאשר קידום ממומן, ולו בשל מגוון היתרונות שלו. בפעם הבאה שאתם מתלבטים, טוב לדעת שהתשובה כבר בידיים שלכם. בהצלחה.

Share this post

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

תנאי קבלה לקורס קריינות חדשות

קורס קריינות נועד לאנשים אשר מעוניינים להשתלב בתעשיית הסרטים, החדשות, המוסיקה ועוד בדרך שונה שאינה מחייבת חשיפה אישית אל מול הצופים. אנשים מגיעים ללימודים אלו

קרא עוד »